SNOWTUBING

by redakce Výlety současnosti 599 views0

Co musíte v zimních měsících určitě vyzkoušet…

SNOWTUBING

Nevíte, co vlastně snowtubing je? Jedná se o zábavnou zimní aktivitu, která je pro malé i velké. Prostě si to užijete všichni. Vlek vás vyveze na kopec a dolů se spustíte uměle upraveným sněhovým tobogánem na speciálních gumových duších.

Ski resorty vyhrazují zábavní parky a staví stovky metrů sněžných tobogánů, které se staly ideálním cílem rodinných výletů. Spojte klasické lyžování s nevšedním adrenalinovým snowtubingem i vy.

Každý rok přibývá lyžařských středisek, které nabízí kromě sjezdovek také možnost jiné zábavy. Kromě čistě dětských areálů pro sáňkování vznikají snowtubingové dráhy, na kterých se vyřádí všichni – ať už jsou sportovci nebo ne. Odreagujte se na pár hodin od sjezdovek a zažijte něco nového a vzrušujícího!

Je to rychlá, bezstarostná jízda na nafukovacích bobech a je tím správným nevšedním až adrenalinovým zážitkem právě pro vás. Absence jakékoliv možnosti nafukovací duši řídit ale neznačí nic nebezpečného. Dráhy jsou vždy tvarované jako koryta, takže jezdci nikam nevyletí. Navíc končí speciální dojezdovým brzdným úsekem, nebo jsou postavené se sklonem, který vás ke konci jízdy sám zpomalí do bezpečné rychlosti. Takže se stačí jen chytit za ucha na nafukovací duši a nechat se unášet horskou krajinou a jízdou.

Nevíte kam na snowtubing vyrazit?

Jak už jsme řekli, v České republice je dnes velký počet snowtubingových drah, nachází se téměř u každého lyžařského areálu. Počet ski areálů s možností snowtubingu ročně roste, menší drahou disponují i ta méně významná střediska.

Máme zde pro Vás několik tipů – SnowTubing Park Špindlerův Mlýn; Snowtubing Rokytnice; Snowtubing Park Zvon; Ski areál Větrov; Ski areál Razula; Snowtubing Park Pec pod Sněžkou; Velké Karlovice a mnoho a mnoho dalších…

LibertyMountainResort_SnowTubing( SS_Snowtubing(

 

Text: Filip Večeřa