Ski Sölden

by redakce Výlety současnosti 44 views0

V Rakousku patří Sölden mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější lyžařské střediska. Leží v překrásném údolí nazývaném Ötztal. Naleznete zde nejen skvělé lyžařské vyžití, ale i zázemí luxusních hotelů. Výhodou je i to, že lyžaři zde mohou jezdit více než polovinu roku a skoro všechny hotely jsou obsazené i v době, kdy v mnoha jiných střediscích jsou už sjezdovky dávno zavřené.

Všichni si zde přijdou na své. Na lyžaře čeká více jak 140 km sjezdovek, které jsou propojeny lanovkami, takže není nutné přejíždění autem. Proslulé „big 3“, 3 třítisícovky uprostřed lyžařského střediska v Söldenu, Vám nabízí unikátní a nezapomenutelné výhledy na okolní krajinu, jejíž krása ne jednomu příznivci zimních sportů zatají dech.  Pro běžkaře je připraveno přibližně 130 km běžkařských tratí. A navíc se zde koná každoročně světový pohár v lyžování. Za nás doporučujeme, jelikož atmosféra je tady vždy úžasná a na každém kroku cítíte adrenalin. Sölden má navíc i perfektní turistickou infrastrukturu, která Vám umožní snad vše, co si jen můžete přát. Hlavním středem pozornosti je aréna volného času s velkým bazénem Ötztaler Alpenbad, který je vybudován s veškerou láskou k tradičnímu a typickému tyrolskému stylu, naleznete zde i bazén, který měří ideálních 25 metrů a relaxační saunu. Mimo jiné tady najdete také sportovní a tenisovou halu, posilovnu a dále třeba dráhu na kuželky a kino. Samozřejmě zde nechybí ani velká četnost obchůdků k nákupům, která vede podél hlavního centra.

Lyžařský areál Sölden, bychom mohli rozdělit zhruba na tři oblasti. První a nejbližší jsou východní svahy Gaislachkoglu, což je nejblíž a lyžovat tady budete přímo nad Söldenem. Druhým areálem jsou sjezdovky v okolí Giggijochu a konečně třetí lokalitou jsou ledovce Tiefenbach a Rettenbach.

Modernost, výkonnost a rychlost všech místních vleků a lanovek Vás překvapivý, jelikož skoro nikde nebude stát zdlouhavé fronty.

Doporučujeme navštívit v podvečer i ski bary, které jsou zde proslulé a doslova přeplněné lyžaři, ale ten zážitek, stojí za to.

Takže až budete hledat, kam na zimní dovolenou. Odpověď je jasná: Sölden.

1solden( solden 2 solden 3solden( soelden 5 soelden map

Text: Redakce