Rodinná dovolená v Čechách – MONÍNEC

by redakce Výlety současnosti 793 views0

Přemýšlíte kam vyrazit na zimní dovolenou s dětmi? V Areálu Monínec se postarají o zábavu celé rodiny. Lyžování, wellness a skvělá gastronomie, to vše najdete na hranici středních a jižních Čech, jen 80 kilometrů od Prahy kousek u města Sedlec-Prčice.

V tomto rodinném areálu si můžete zalyžovat na dvou sjezdovkách. Ta hlavní červeno-modrá je 1,2 km dlouhá a vyveze vás na ní čtyřsedačková lanová dráha. Horní červená část (600 metrů) je využívána i pro trénink závodních týmů. Kdo nechce jezdit po modré až dolů, může se svést na dvoukotvě. Dětmi oblíbená je Hotelová sjezdovka s vlekem poma (200 metrů), na které probíhá také skupinová i individuální výuka Hotelové lyžařské školy. To ale není jediná sjezdovka určená dětem! Ve spodní části areálu je Skipark Médi Bumíka, ve kterém se zabaví děti v lyžařské školce. Ta je zase blíž k ubytování v apartmánech.

Užijte si i čas jen pro sebe a odpočiňte si, zatímco si děti užívají zábavu v lyžařské školce. Když se zrovna nebudete prohánět na sjezdovce, dopřejte si pohodu v malebném wellness s krásným výhledem do údolí. Kromě bazénu, vířivky a sauny si můžete objednat i masáž nebo třeba kosmetiku.

V areálu najdete několik možností ubytování. Nejoblíbenější je 4* Hotel Monínec, ve kterém najdete naprostou pohodu a kompletní služby. Jídlo v restauraci vás nadchne, přes den se zde nabízí denní menu za výhodnější ceny. K večeři si pak můžete vybrat z velice zajímavé nabídky minutek. Pro ty, kteří upřednostní více soukromí, jsou tu apartmány s vlastním kuchyňským koutem i parkovacím stáním. Jako low-cost varianta se nabízí monínecké penziony – původní dřevěné chalupy Javorka a Čertovka.

Velice výhodně tu můžete koupit zajímavé ubytovací balíčky s lyžováním pro pár i pro rodinu. Například Lyžování deluxe zahrnuje ubytování, lyžování, wellness a k tomu ještě večeři o třech chodech s lahví vína. Za tohle všechno na jeden den zaplatíte jen 2000 Kč za osobu. Pro rodinu se zas vyplatí balíčky „Neděle-středa“ nebo “Bydli déle, lyžuj levněji“, které zahrnují ubytování a lyžování.

Ačkoli v zimě tady potkáte asi nejvíc lidí, žije to tu i v létě. Najdete tu spoustu sportovních aktivit přímo v areálu, blízké přírodní koupaliště i mnoho cyklostezek a turistických tras v okolí.

 

Plánované akce na zimní sezónu 2018:

Funline tour 28. 1.

Zábavný den pro malé i velké lyžaře a snowboardisty. Zastávka na Monínci je každý rok součástí Funline Tour, která vždy zavítá do několika skiresortů. Tam najdete – stejně jako na Monínci -zábavnou trať Funline. V rámci programu, který v sobě kombinuje zábavu a sport, se mohou děti a jejich rodiče těšit na několik stanovišť, která nabídnou různé možnosti sportovního vyžití. Návštěvníci se mohou těšit například na testcentrum lyžařského a snowboardového vybavení, výuku různých stylů i závody pro děti.

  1. 2. 2018 Monínec patří dětem

Slavíme polovinu školního roku, a proto si mohou všechny školou povinné děti užít zábavný program na lyžích. Těm, které navíc dostaly samé jedničky, dáváme lyžování zdarma! Důležité je, aby s sebou měly kopii vysvědčení.

  1. 2. 2018 Bezpečně na Monínci

Každoroční akce pořádaná za podpory Policie ČR a rádia Blaník má zábavnou formou připlížit lyžařům jak se správně chovat na sjezdovce. Návštěvníci se kromě zajímavých ukázek Policie ČR mohou těšit také na hudební vystoupení.

  1. 2. 2018 Dark SNOW

Jedna z neoblíbenějších zimních akcí na Monínci je Dark SNOW. Nočního závodu ve sjezdu se každoročně účastní okolo stovky závodníků v zastoupení obou pohlaví. Posledního závodu se, spíše v rekreační podobě, zúčastnil český reprezentant v alpském lyžování Kryštof Krýzl, který skončil na 12. místě. „Jde hlavně o zábavu a já si to užil. Docela to i frčelo. Musím říct, že mě tahle sjezdovka nepřestává překvapovat. Je to neuvěřitelný, co tady všechno dokázali vybudovat. Kousek za Prahou. A je to jako v Alpách,“ pokračoval Kryštof, který celkem často zdejší kopec využívá na testování lyží.

JPREROVSKY_MONINEC_1065( JPREROVSKY_MONINEC_0417( IMG_9422( IMG_9452( IMG_9459( JPREROVSKY_MONINEC_0185( IMG_9538( IMG_9110( IMG_9065(

Text a foto: archiv Monínec