Populární ZOO Praha

by redakce Výlety současnosti 475 views0

Zoologická zahrada hlavního města Prahy se nachází v krásném prostředí dolní části Troje. Jedná se o moderní zahradu, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Můžete zde nalézt hned několik pavilonů, expozic, restaurací, ale i vláček, který je určen nejen pro ty nejmenší, ale také pro dospělé a dále stojí určitě za zmínku místní lanovka a spoustu dalších atrakcí.

V roce 2017 největší cestovatelský server TripAdvisor zveřejnil žebříček nejoblíbenějších zoologických zahrad světa, který vznikl hodnocením miliónů jeho uživatelů. Pražská zoo se v něm umístila na 5. místě, což potvrdilo její celosvětovou popularitu. Časopis Forbes ji už v roce 2008 ohodnotil jako 7. nejlepší zoo na světě.

Zoo se rozkládá na 60 hektarech, z nichž 50 ha tvoří expozice zvířat. Zoologická zahrada byla poprvé otevřena v roce 1931 s 200 zvířaty. V současné době se může pochlubit více jak 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci.

Pražská zoo celoročně nabízí svým návštěvníkům komentované krmení zvířat, prohlídku zahrady s průvodcem, speciální programy Chovatelem v zoo, zážitkové programy pro děti a vzdělávací programy pro školy. Ve vybraných měsících se mohou zájemci přihlásit na atraktivní noční prohlídku Zoo. Rodičům s malými dětmi nabízí pražská zoo možnost vypůjčit si pohodlné kočárky, nebo velké trakaře, do kterých se dětí vejde hned několik.

I my jsme navštívili tuto ZOO a můžeme jen doporučit, je to okouzlující návštěva světa zvířat. A pokud by vám ani toto nestačilo, tak hned vedle ZOO se nachází botanická zahrada hlavního města Prahy.  Jsou tady jak venkovní expozice, tak i skleníky, kdy mezi nejznámější z nich patří tropický skleník Fata Morgana.

6( 7( 1( 2( 3( 4( 5( 8( 9(

Text a foto: Redakce