Po třech sezónách nejlepší češkou / Vícemistrině republiky / Nejlepší češka 2018

by redakce Výlety současnosti 243 views0

Před třemi lety jsme Vám představili motocrossovou závodnici Kristýnu Vítkovou, která se po těžkém úrazu vrátila zpět k závodění a zkusila svůj první světový závod. Dále následovala sezóna, v níž ačkoli závodila pouze se svým otcem bez jakéhokoliv týmu, získala 2. místo na mezinárodním mistrovství Česka, kterého se ovšem neúčastnila Steffi Laier – třínásobná mistryně světa. Na konci této sezóny Kristýnu oslovil Jiří Čepelák, s nabídkou nastoupit do jeho týmu Yamaha Čepelák racing team.

Po přijetí nabídky a přestupu následovala sezóna, kdy dokázala vybojovat první světové body, což znamená umístění do 20. místa ze čtyřiceti kvalifikovaných závodnic. Mezinárodní mistrovství Česka se již tolik nevydařilo, jelikož po svých chybách a za účasti výše zmíněné Šteffi Laier Kristýna skončila na čtvrtém děleném místě se stejným počtem bodů jako třetí závodnice.

Tento článek je však cílen hlavně na úspěchy letošního roku, kdy po náročné zimní přípravě začala Kristýně sezóna snů. Při první návštěvě Německého Ladies cupu vybojovala 7. a 8. místo, to ale ještě netušila, že během třetí a poslední návštěvy téhož Německého Ladies cupu bude stát na stupních vítězů a jako první česká účastnice obsadí třetí místo.

A nyní se přesuneme k mezinárodnímu mistrovství Česka, kdy od druhého závodu byla pořážená pouze výše zmíněnou německou závodnicí Steffi Laier a na konci sezóny stála nejvýše z českých závodnic, jako vicemistryně Česka. To vše je však podmíněno celoročním úsilím za pomoci týmu, otce a sponzorů, zmíněných na Kristýnině facebooku.

Nesmíme však opomenout, že kristýna není profesionální závodnice, pracuje v Puzzle Pasta, jako kuchařka a díky vstřícnosti majitele a šéfkuchaře se zvládá věnovat motocrossu na 100%.