Park Mirakulum potěší i překvapí

by redakce Výlety současnosti 391 views0

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše deseti hektarů našel inspiraci nejen v jednom z nejlepších světových parků, ale hlavně v nejtajnějších dětských přáních.

Přemýšlíte nad kvalitním výletem pro své děti? Hledáte místo, kde se propojuje zábavná forma vzdělávání se zábavou? Tak neváhejte a přijměte pozvánku do parku Mirakulum! Mirakulum má všechny předpoklady pro nezapomenutelný výlet. Kromě zábavy, kterou přináší v podobě skluzavek, prolézaček, houpaček, trampolín, bludiště a dalších atrakcí vlastní i naučnou lesní stezku a snaží se podporovat i environmentální výchovu nejen u dětí, ale i dospělých. Kromě toho všeho zde na vás čeká výborné občerstvení, dostatek parkovacích míst pro auta i autobusy a s novou sezonou nabídne i několik novinek. Brány se otevřely na Velký Pátek Nová hradní věž či pohádková dětská vesnička, patří k hlavním novinkám letošní sezony v parku Mirakulum. Ten se otevřel na Velký pátek 14. dubna. Nedočkaví návštěvníci, kteří se během zimní přestávky museli obejít bez svých oblíbených bludišť, prolézaček a dalších atrakcí, se tak v Mirakulu mohli vyřádit o prodlouženém velikonočním supervíkendu, který trval od pátku do pondělí.
Během zimy prošla proměnou i dominanta celého krásného parku, mohutný dřevěný hrad, k jehož sedmi věžím přibyla ještě osmá. Návštěvníci ji najdou uprostřed hradního nádvoří. Atrakce láká děti na desítky metrů průlezů, pokroucených zrcadel, kaleidoskopů a spoustu další zábavy. Dětská vesnička pro nejmenší svým vzhledem podporuje představivost nejmladších návštěvníků. Sestava několika domečků vyvýšených nad zemí je vzájemně propojená různými lávkami a můstky. Některé z domků mají i vlastní téma, jako například škola, obchod, kuchyň apod., jiné budou vytvořeny jako prolézačky. Do budoucna se v nich objeví hry, jako je otočné pexeso, křivá zrcadla a další. „V průběhu sezony se návštěvníci mohou těšit také na otevření rozšířeného Vodního světa,“ připojil další lákadlo Jiří Antoš, zakladatel Mirakula. Právě neustálé rozšiřování atrakcí se spolu se špičkovou kvalitou stalo základem úspěchu Mirakula. Park, který vznikl teprve před pěti lety, se během této krátké doby zařadil mezi tři nejnavštěvovanější místa ve Středočeském kraji spolu s Karlštějnem a kutnohorskou Kostnicí. V Parku Mirakulum se můžete také těšit na živý program který probíhá každý víkend a o prázdninách i všední dny. V amfiteátru probíhají vystoupení se zvířaty, klaunů, kouzelníků a mnohé další. Více informací o programech na www.mirakulum.cz. Sousední Tankodrom Mezi Tankodromem a parkem Mirakulem funguje unikátní úzkokolejná železnice. Jedná se o kopii vojenské polní drážky, po které jezdí parní lokomotivy 100.15 z Floridsdorfu a model 100.13 plus dieselová DH 120. Vagony původem z Rakouska jsou speciálně upraveny na míru Tankodromu a parku. Na Tankodromu se dále můžete těšit na ukázku vojenské techniky, výběhy se zvířaty a mnohé další…
Park Mirakulum se nachází na více než deseti hektarech, které jsou nabité dvěma stovkami atrakcí. Areál není určen pouze dětem, jeho předností je, že nabízí zábavu celé rodině. Loni se rozrostl například o monumentální lesní město, které svým pojetím nemá jinde v Evropě obdobu.

Park Mirakulum je otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. V dubnu a říjnu pouze o víkendech, v květnu a září od úterý do neděle a v červnu, červenci a srpnu každý den.
Areál se nachází ve středočeském městě Milovice, v okrese Nymburk, autem je dobře dostupný z dálnice D10 a D11, železnicí pak zajíždí linka S20 z Prahy do Milovic každou půlhodinu.
Více informací naleznete na www.mirakulum.cz.

 
Text a foto: archiv Park Mirakulum

_MG_5064 _MG_5045 _MG_4728 _MG_4801 _MG_4694 _MG_4903 _MG_5101