Mauricius – výlet do teplých krajin

by redakce Výlety současnosti 543 views0

Mauricius

Ganga Talao

Ganga Talao je kráterové jezero, které se nachází v odlehlé horské oblasti v srdci Mauricia. Leží ve výšce okolo 550m nad mořem a nikdo nezná jeho pravou hloubku.  V roce 1898 se na Ganga Talao vydala první skupina poutníků. Pocházeli z vesnice Triolet, která se nachází na severu ostrova.

Je to považováno za nejposvátnější hinduistické místo na Mauriciu.

Sagar Shiv Mandir je posvátný chrám, který stojí na břehu jezera a je věnován Lordu Shivovi. Shiva je jeden z hlavních bohů Hinduismu. Jsou kolem rozestavěné sochy, které vyobrazují další hinduistické bohy. Velikou zajímavostí je 33 metrů vysoká socha Lorda Shivy, která je díky tomu 3. nejvyšší na světě.

Během Maha Shivaratri, hinduistického svátku na počest Lorda Shivy, mnoho hinduistů opouští své domovy a jdou pěšky až k jezeru.

 

Ganga Talao( Ganga Talao 2( Ganga Talao 3( Ganga Talao 4( Ganga Talao 5(

 

Bois Cheri

Bois Cheri je první čajová plantáž na Mauriciu, pocházející z roku 1892. Nachází se nedaleko od Ganga Talao a je tam jak čajovna, tak i muzeum s továrnou.

V muzeu provádí průvodci, kteří Vám vysvětlí kompletní proces výroby čaje od sběru čajových lístků, až po balení hotových čajů. Pokud přijdete v dopoledních hodinách, můžete vidět i stroje v akci a přímý proces výroby čaje.

V ceně prohlídky muzea je i ochutnávka v místní čajovně, kde máte na výběr ze všech druhů, které Bois Cheri produkuje. Čajovna se nachází na kopci a poskytuje krásný výhled na celé panství, krásné jezero ve starém kráteru a jih ostrova.

Nezapomenutelný zážitek uprostřed nedotknuté přírody.

Bois Cheri( Bois Cheri 2( Bois Cheri 3( Bois Cheri 4( Bois Cheri 5((

 

Foto a text: redakce