Matějská pouť 2018

by redakce Výlety současnosti 712 views0

Nejnavštěvovanější poutí na území České republiky je pouť Matějšká. Tato pouť bývá každým rokem pořádaná v jarních měsících na Výstavišti v Praze. Člověk se zde pobaví jak na zaběhlých atrakcích jako je horská dráha či ruské kolo, tak na nově přistavěných jako je například 88 metrů vysoký řetízkový kolotoč či padací věž. Na své si přijdou i děti,  pro ty jsou připraveny autíčka, malé tanky či vláčky a to není ani zdaleka vše… Celkový počet atrakcí tento rok čítá něco okolo 115.  Avšak i po ukončení Matějské, je o zábavu postaráno, po zbytek roku je funkčních zhruba 25 atrakcí. Samozřejmě nechybí ani stánky jak se sladkým, tak se slaným občerstvením a obchůdky se suvenýry, takže můžete udělat svým nejbližším radost. Veškeré atrakce podléhají velmi přísným kontrolám.

Matějská pouť jak je dle názvu zřejmé začíná na svátek Matěje. Na tento svátek platí pořekadlo „Svatý Matěj ledy láme“. Z tohoto pořekadla vyplývá, že tento den by měl být předsevzetí jara.

V rámci Matějské pouti je jako každým rokem pořádán „Den pro postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů“. Tato akce je cílená pro děti s handicepem a pro tento rok se uskutečnila již 19. 3. 2018.

Historie Matějské pouti spadá do roku 1595. V té době byla Matějská pouť provozována na Hanspaulce, posléze byla vzhledem k její rozloze přesunuta k Vítěznému náměstí. Když i posléze bylo zřejmé, že její rozpětí vzhledem k rostoucí popularitě nestačí, byla pouť přesunuta k Hradčanské. Na současné Výstaviště byla přestěhována až v roce 1963. Tento rok Matějská pouť začala 24. února v 10 hodin.

Zajímavostí je, že Matějská pouť je vylepšována 425 atrakcemi pocházejícími z Holandska. Taktéž to, že pouť ročně navštíví průměrně 250 tisíc lidí.

Neváhejte a přijďte si užít den plný zábavy na atrakcích dle Vaší chuti.

 

3( 11( 4( 1( 2( 5( 7( 8( 9( 10(

 

 

Text a foto: Redakce