MADESIMO v Itálii

by redakce Výlety současnosti 549 views0

Nevíte kam v zimě vyrazit na hory?

Madesimo ležící v údolí Spluga (provincie Sondrio) je součástí překrásného lyžařského komplexu Valchiavenna Skiarea. Tato lyžařská oblast nabízí téměř 60 km sjezdovek a 20 km běžeckých tratí obklopených přírodou přímo jako z pohádky, pokrytou čerstvým prašanem. Samotný lyžařský areál začíná v nadmořské výšce cca 1500 metrů, nejvýše položené terény se ale táhnou až do téměř tří tisíc metrů. Zdejší sjezdovky jsou lanovkami propojené opravdu téměř dokonale. K nejdůležitějším dopravním zařízením patří 2 gondoly, dvě expresní 6-sedačky, čtyři expresní 4-sedačky a samozřejmě Sky Express, podzemní „metro“ přepravující lyžaře na odlehlejší lyžařské terény. Sjezdovky v Madesimu by neměly uniknout pozornosti zvlášť pokročilých a velmi pokročilých lyžařů. Převážně červené sjezdovky postaví lyžaře před nejednu technickou výzvu a zdejší černé si udrží jejich plnou pozornost. Pro freestylery je zde Acquarela Snowpark. Nejmenší návštěvníci se zabaví v Baby Parku nedaleko výstupní stanice kabinové lanovky Larici. 

Kromě lyžování můžete v Madesimu i sáňkovat, bruslit nebo jezdit na sněžných skútrech, takže určitě toho není málo, co zde můžete podniknout. Pro všechny návštěvníky je připraveno ještě mnoho jiných atrakcí pro zpestření zimních dovolených. Možností ubytování je zde bezpočet, nouze není ani o rozličné restaurace, bary a typická lokální jídla v horských chatách přímo na sjezdovkách.

Zcela dokonalé středisko, ojedinělé fantastické terény v přirozené symbióze mnoha vzájemně se doplňujících protichůdných charakteristik, toto vše vystihuje toto místo. Jsou zde převážně severní svahy padající do městečka versus na jih obrácené údolíčko Val di Lei, lyžování až do nadmořské výšky téměř 2.900 metrů versus lesem lemované cesty na úbočí, či třeba od pondělí do pátku „1 lyžař na 1 km sjezdovky“ , i toto vše je tady možné.  Ale především ojediněle kvalitně preparované sjezdové tratě s tak v průměru vysokou sportovní náročností, že v porovnání s řadou dalších středisek, by zde bylo záhodno použít jinou škálu barev na jejich značení. A co černé sjezdovky?  Je zde přepestrá paleta volného terénu včetně několika extrémů. Další luxusní sjezdovky jsou i červené, ty jsou pravidelně rozeseté v rámci celého lyžařského teritoria i několikakilometrové. Naleznete tady samozřejmě i modrou barvou značené tratě pro pohodové lyžařské turisty. Snowboardové vychytávky, včetně rozsáhlého snowparku s halfpipe, přes 25 kilometrů tratí pro klasiky, skialpinistické itineráře, sněžné skútry i třeba snowtubing a sněžnice, to vše a ještě mnoho dalšího je zimní Madesimo.

Abnormálně vysoké procento nejmodernějších přepravních zařízení převážně sestávajících z vysokokapacitních sedaček maximálně zpohodlňuje a zkracuje cestu vzhůru aneb klasický vlek či kotvu zde ani nepotkáte.

Sky Express nebo-li „metro“ , je určeno pro 160 osob a  jezdí vždy pravidelně po necelých 10 minutách.

K dokonalosti dovedená upravenost sjezdovek, s výjimkou Val di Lei téměř stoprocentní pokrytí areálu systémem umělého zasněžování, do kterého zde investovali doopravdy hodně, nadmíru štědré každoroční příděly přírodního sněhu, také díky nadmořské výšce a orientaci větší části areálu, i ojediněle vynikající podmínky v prosinci a jarních měsících aneb to, o čem jinde pouze sní, zde je běžnou realitou všedního dne.

Samozřejmě bez čeho se většina lidí dnes už neobejde, mají i zde a to mluvíme o wi-fi připojení k internetu, je v restauračních zařízeních na svahu zdarma.

Kompletní infrastruktura včetně zajímavé nabídky nejen aktivního polyžařského vyžití a pestrá škála v průměru nadstandardně kvalitních ubytovacích kapacit s možností volby mezi cenově náročnějším, prestižním Madesimem a ekonomicky výhodnějším, od hlavního centra dění však trochu bokem ležícím Campodolcinem.

Pojďte se s námi podívat na pár zasněžených záběrů ze střediska Madesimo. Nalaďte se na tuto uchvacující atmosféru.

Copy of P1010636( Copy of P1010640( Copy of P1010664( Copy of P1010665( Copy of P1010672( Copy of P1010684( Copy of P1010685( Copy of P1010686( Copy of P1010688( Copy of P1010689( Copy of P1010690( Copy of P1010691( Copy of P1010692( Copy of P1010696( Copy of P1010701( Itálie Madesimo 2( Itálie Madesimo(

Text a foto: Redakce