Krkonoše ski

by redakce Výlety současnosti 88 views0

Ve Špindlerově mlýně  se otevíralo již  8. 12. 2018 s pestrým doprovodným programem. Pro návštěvníky budou připraveny skipasy za akční ceny, první sníh a koncerty na venkovním podiu. V samoobslužných pokladnách si můžete rychle a pohodlně koupit skipas za mnohem výhodnější cenu než na klasické pokladně. Stačí se zaregistrovat nebo přihlásit do vašeho GOPASS účtu a mít u sebe platební kartu. S registrací i nákupem vám ochotně pomůže obsluha klientského centra, která vám poskytne GOPASS kartu při prvním nákupu zdarma. Horkou technologickou novinkou letošní zimní sezóny je chytrý digitální systém SNOWsat, který se již osvědčil i na rakouských sjezdovkách. Je to systém na měření sněhové pokrývky a řízení vozového parku. Funguje na principu přesné GPS polohy různých částí vozidla, kterou porovnává s podrobnou 3D mapou lyžařského střediska bez sněhu. Díky tomu je schopen vypočítat výšku sněhu pod vozidlem (s přesností na 3 cm) a poskytnout další údaje z provozu vozidla. Tato přesná data usnadňují rozhodování ohledně zasněžování nebo otevírání sjezdovek na začátku sezóny. Za použití této nové technologie je možnost sníh využít daleko kvalitněji, efektivněji a šetrněji k životnímu prostředí. Skiareál Špindlerův mlýn vám také nabízí své snowparky, kde máte možnost si krásně zalyžovat, užít si pocit volnosti a ještě i mnohem víc. Jedním z nich je Burton snowpark Horní Mísečky, kde na slunném svahu sjezdovky můžete do své jízdy začlenit několik zábavných pevných překážek a jsou zde připraveny i skoky, boule, zatáčky a vlny. Ve Špindlerově mlýně máte také možnost večerního lyžování na Hromovce, kde se pro vás lyžování na osvětlené sjezdovce stane zážitkem. Také vás zde čekají desítky kilometrů kvalitně upravených běžeckých tratí. Bezkonkurenčně nejoblíbenějším a největším areálem pro běžkaře jsou však Horní Mísečky, kam se sjíždí milovníci běžeckého lyžování z širokého okolí. Na Mísečkách se pravidelně konají všemožné závody všech věkových kategorií. Běžecké tratě jsou pravidelně profesionálně upravovány pro volný i klasický styl. Tratě jsou otevřeny široké veřejnosti a na své si zde přijdou jak sportovci, tak milovníci klidné lyžařské turistiky.

 

 Ski resort Černá Hora – Pec  zahrnuje několik skiareálů a to Pec pod Sněžkou, Černá hora, Velká Úpa, Černý důl a Svoboda nad Úpou. I zde vás  čeká prodej skipasů na zimní tuto zimní sezonu. Ve všech zmíněných areálech si dosyta můžete užít lyžování na upravených sjezdovkách. Na Javoru můžete také navštívit snowpark s překážkami pro začátečníky i profesionály, pokud nemáte dost lyžování přes den, máte také možnost navštívit večerní lyžování. Nejdelší a nejširší osvětlené sjezdovky v najdete v Janských Lázních a v Peci pod Sněžkou. Pravidelně jsou zde také upravovány běžecké trasy na hřebenech východních Krkonoš. Nejoblíbenější jsou okruhy na Černé a Světlé hoře. Upravené tratě ale najdete i v okolí Pece pod Sněžkou, Velké Úpy, Černého Dolu a Svobody nad Úpou. Ovšem pro milovníky sáňkování je zde také možnost si zasáňkovat. Černohorská sáňkařská cesta, dříve Zvonková, slouží pro sjezdy na saních už déle než 100 let. Trasa Černohorské sáňkařské cesty vede nádherným úbočím Černé hory s výhledy do Klausova dolu. Cesta s převýšením 560 m je dlouhá 3,5 kilometru. Pokud máte rádi zábavu na sněhu tak je tu také možnost navštívit snowtubing – což je sněžný tobogán pro jízdu v nafukovací duši. Snowtubing je zábava pro děti i dospělé. Více než 180 m dlouhou trať najdete v Janských Lázních v LIVE parku Formánky, hned vedle rodinné restaurace Hospůdka na Formánkách. Areál je vybavený pojízdným kobercem, který vám po každé jízdě vyveze zpět. Můžete si zde také vychutnat skiaplinistický výlet s průvodcem. Na skialpech vyražte na Sněžku, projděte se na Portášky, vydejte se na přechod Černé hory, nebo poznejte Pec pod Sněžkou z úplně nových úhlů. To vše v doprovodu zkušeného průvodce ze SkiResort Live.  Samozřejmě že se vám v každém zimní středisku nabízejí půjčovny lyží, snowboardů nebo běžek, lyžařské školy, hlídání dětí a neposlední řadě i gastronomické zážitky z bohatého menu horských restaurací a barů.

 

Lyžařský areál Ski Aldrov – Vítkovice vám také nabízí prodej skipasů on line, bez dlouhého čekání ve frontách a jako jeden z mála areálů pro letošní sezonu nezdražuje jízdné. Na sjezdových tratích v areálech Aldrov a Jizerka si zde můžete užít svou jízdu na lyžích. Také běžky nenechávejte doma, místní běžecké tratě jsou neustále upravované a navazují na Krkonošskou magistrálu. Pokud se chcete naučit lyžovat, určitě využijte místní lyžařskou školu mistrů Aldrov, kterou vede trenér alpských disciplín Vilém Potůček, který dokázal dovést některé lyžaře na stupně vítězů ČR
a i v zahraničí.

 

Sportovní areál Harrachov

Nejlákavějším cílem zimních návštěvníků v Harrachově je bezpochyby lyžování. Na vrchol Čertovy hory vedou dvě čtyřsedačkové lanovky a podle obtížnosti terénu a svých schopností si zde můžete vybrat ze čtyř různě dlouhých a náročných tratí. Ceník skipasů nabízí širokou škálu možností, z nichž si vybere každý lyžař podle času a svých lyžařských schopností. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny rodinné jízdenky, jež areál nabízí  za zvýhodněnou cenu. Na jedné z červených sjezdovek, která vede z Čertovy hory je také možnost večerního lyžování.  Kvalitně upravené jsou samozřejmě i všechny běžecké tratě, které jsou vhodně umístěny na pomezí Krkonoš a Jizerských hor a propojují zde umístěné lyžařské areály a sjezdovky. Prozkoumat můžete na svých běžkách také Polskou část Krkonoš odkud jen to sem jen kousek. Z vrcholu Čertovy hory můžete navštívit Studenovské pláně, Ručičky a Dvoračky a odtud dále na Krkonošskou cestu, která vás dovede až na Mísečky. Na cestu do Harrachova můžete využít skibus, který jezdí na trase Praha-Harrachov a Česká Lípa- Harrachov. Ráno vás pohodlně přiveze přímo ke sjezdovce a odpoledně zase zpět domů.

 

HC-ZIMA-F0010--L-bez-karet( HC-ZIMA-F0094--L-bez-karet( HC-ZIMA-F0013--L-bez-karet( HC-ZIMA-BEZKY-F0015--L-bez-karet( HC-ZIMA-BEZKY-F0042--L-bez-karet( HC-ZIMA-F0040--L-bez-karet( HC-ZIMA-F0064--L-bez-karet( HC-ZIMA-F0082--L-bez-karet( HC-ZIMA-F0093--L-bez-karet( HC-ZIMA-LET-DRON-F0013-L-BEZ-KARET( HC-ZIMA-LET-DRON-F0025-L-BEZ-KARET(

Text: Michaela Jozová

Foto: archiv Harrachov Card